DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Kde nás najdete.....

Cvičiště ZKO Nýřany se nachází  naproti fotbalovámu stadionu mezi mosty.

Z nádraží je to asi 20minut chůze podél trati.Pokud jedete autem,je možné zaparkovat

přímo v areálu cvičiště.Pokud slovní popis cesty nestačí,zobrazte si mapku.

Členství v klubu

Členem našeho klubu se může stát každý,kdo má zájem se věnovat svému psu a chce se

vlastními silami přičinit o to,aby měl doma milého,vychovaného společníka a kamaráda.

Stačí přijít ve výcvikové dny na naše cvičiště,seznámit se s prostředím,lidmi kolem a pokud

Váš zájem trvá,vyplnit přihlášku.Důlžité je nezapomenout si už při první návštěvě,máte-li

s sebou svého psa,očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině,psince a parvoviroze.

Vyjímku tvoří štěňata,kde se očkuje dle věku psa.

Práva a povinnosti

Každý člen má svá práva a své povinnosti,které jsou dány stanovami a řádem cvičiště ZKO.

Jednou z hlavních povinností je placení členských příspěvků,které jsou jediným příjmem ZKO

a ze kterých jsou hrazeny všechny výcvikové pomůcky a údržba areálu a klubovny.Část

příspěvku je pak odvedena Českému kynologickému svazu jako zastřešující kynologické

organizaci.Členské příspěvky jsou na rok 500 Kč.

Založení kynologického klubu v Nýřanech

Na konci roku 1952 se sešli pánovéa  J. Jícha, J. Nocar, V. Vůcha J. Gaiger a s pomocí členů z kynologického klubu v Heřmanově Huti založili kynologický klub v Nýřanech.

Začátky nebyly vůbec jednoduché - chyběly nejen prostory pro výcvik psů, ale také veškeré pomůcky a v neposlední řadě zkušenosti. Se všemi problémy se ovšem zakládající členové postupně vypořádali, a tak začala v Nýřanech žít kynologie.

Výcvik se prováděl na různých místech. Cvičilo se na soukromém pozemku pana Jíchy, schůze se konaly v jeho bytě. Časem přidělil tehdejší NV k výcviku psů zahradu při hostinci u Sýkorů. Přibývali další členové, zájem o výcvik se zvyšoval. V té době se již kynologové zúčastňovali veřejných vystoupení a závodů v okolních obcích a městech.

Na zahradě u Sýkorů ovšem kromě kynologického klubu působily i kluby další (např. motoristický, parašutistický, modelářský, střelecký), a tak zde začalo být poněkud těsno. Důl Krimich povolil na odpadové haldě vybudovat střelnici, která byla později rozšířena, a tak se kynologové stěhovali na nové působiště. Bylo zde ovšem nutné znovu vše vybudovat - odkládací kotce pro psy, překážky, klubovnu. Když bylo vše hotovo, mohli se kynologové opět naplno věnovat výcviku psů.

Začaly se dostavovat první větší úspěchy - někteří členové se probojovali na celostátní přebory psů, mládež na mistrovství mládeže. Nejvíce se o to přičinil zakládající člen kynologického klubu pan Nocar - byl členem Sboru rozhodčích, v klubu pracoval do roku 1985, kdy zemřel.

V roce 1974 se ale kynologický klub musel znovu stěhovat. Po jednáních s tehdejším NV byl klubu přidělen jiný pozemek - bývalý školní sad pod Pankrácem. Práce začaly opět nanovo, ovšem kynologové se na tomto pozemku dlouho neohřáli - proti bylo myslivecké sdružení s tím, že by tam byla rušena zvěř. A tak byl školní sad přidělen mysliveckému sdružení.

Začalo se tedy znovu hledat. Volba padla na pozemek, kde se kynologický klub nachází doposud - byla zde velká černá skládka a nikdo o pozemek nejevil zájem. Tehdejší NV pozemek klubu přidělil a přislíbil maximální pomoc při veškerých úpravách. V souvislosti s budováním nového cvičiště nelze nezmínit některé členy, kteří se největší měrou na výstavbě podíleli - pan Nocar, Špirk, Bastl, Kadlec, Hacekr, paní Rašková.

Kvůli stavbě nového cvičiště bylo nutné výcvik psů na jeden rok zcela zastavit. Poté se opět začalo s výcvikem a začaly se dostavovat další úspěchy na závodech. Pro armádu byli připravováni branci - psovodi a vychováváni mladí psi. V roce 1985 byl kynologický klub v Nýřanech pověřen uspořádáním okresního a krajského kola mládeže ve výkonu psů, což bylo pro klub velkým uznáním.

I přesto, že situace často nebyla jednoduchá klub působí v Nýřanech dodnes.V dnešní době má klub 30členů. Členové se zúčastňují různých závodů a výstav.